Megatovárny – Lexus LFA

11 Led, 2015

Exkluzivní dokumentární seriál z dílen National Geographic představuje a přináší největší divy, ze zákulisí těch největších továren všemožných značek a to z celého světa. Nahlédneme přímo pod pokličku, co továrny skrývají za svými zdmi a postupně odhalíme mnohá jejich zákoutí či tajemství.

LEXUS LFA PŘEDSTAVENÝ V ROCE 2010 NA 41. MEZINÁRODNÍM AUTOSALONU V TOKIU JE PODIVUHODNÝM DÍLEM TECHNIKY, KTERÉ STANOVUJE NOVÁ MĚŘÍTKA A NOVĚ DEFINUJE SUPERSPORTOVNÍ VŮZ PRO 21. STOLETÍ.
Speciální dravý motor V10 je kombinován s lehkou konstrukcí z uhlíkových kompozitů a vynikající, intuitivní ovladatelností. Na silnici nabízí inspirující svezení. Ale na závodní dráze se vrhne s řevem do akce – se vzrušující, neochabující akcelerací (0-100 km/h za pouhých 3,7 sekundy) a s nevyčerpatelnými výkonovými rezervami (nejvyšší rychlost je 325 km/h).

Výroba je přísně omezena – na světě bude existovat pouze 500 těchto neuvěřitelných supersportovních vozů. Ale všichni, kdo dokáží ocenit úžasné věci, mohou obdivovat nadšení, s nímž byl bleskově rychlý LFA vyroben. Toto mistrovské dílo automobilové techniky ovlivňuje nyní vývoj nových vozů v produktové řadě Lexus. Je to také výsledek deseti let vášnivého hledání dokonalosti nejtalentovanějšími designéry a inženýry značky Lexus.

About the author

Podobné příspěvky

Zanechte vzkaz