Barum Rally – 2015

27 Srp, 2015

Barum Czech Rally Zlín je dlouhodobě jednou z nejvýznamnějších motoristických akcí v České republice, v roce 2015 se pojede už popětačtyřicáté. Tradice zlínské soutěže úzce souvisí s popularitou rallysportu v této zemi, kvůli barumce se rok co rok na Zlínsko vydává několik desítek tisíc nadšených motoristických příznivců. Velkou důležitost této akce dokládá i nebývalý zájem médií, jen v loňském roce se akreditovalo celkem 306 novinářů ze sedmnácti států!

Dlouholetým partnerem zlínské soutěže je společnost Barum. Propojení značky nejúspěšnějšího a největšího domácího výrobce pneumatik s důležitým motoristickým závodem vytváří výhodné podmínky pro vnímání jak značky pneumatik, tak soutěže. Stejně jako v předchozích letech bude značka Barum hlavním partnerem i při 45. ročníku Barum Czech Rally Zlín.

Tato soutěž, která má centrum v moravském městě Zlíně, se postupem let propracovala až na samotný vrchol motoristických akcí v České republice a každoročně je nositelem řady novinek nejen v tuzemském rallysportu. Od roku 1983 je soutěž součástí mistrovství Evropy jezdců a od roku 2007 patřila rovněž do prestižního světového seriálu Intercontinental Rally Challenge (IRC), jehož promotérem byla světová televizní společnost Eurosport. Tento krok vedl k výraznému posunu ve vývoji barumky, což je patrné zejména na kvalitě startovního pole.

Od roku 2013, kdy se seriály IRC a Mistrovství Evropy FIA spojily v jeden společný a silný šampionát, přičemž Eurosport nadále zůstal ve hře jako hlavní promotér, pak Barum Czech Rally Zlín představuje jeden z pilířů kontinentálního šampionátu. I v roce 2015 bude patřit do desítky elitních soutěží zařazených do šampionátu FIA ERC.

Ředitelství rally bude stejně jako start a cíl soustředěno v krajském městě Zlín. Zahájení Barum Czech Rally Zlín bude předcházet technická přejímka konaná ve čtvrtek 27. srpna ve večerních hodinách v servisní zóně Otrokovice. V pátek 28. srpna proběhne v dopoledních hodinách v blízkosti Otrokovic kvalifikační zkouška a shakedown a v podvečer se uskuteční představení jezdců a spolujezdců.

Samotná rally odstartuje večerní diváckou Super RZ v ulicích Zlína, po které budou následovat dva plnohodnotné závodní dny. Celá rally bude zahrnovat 230 km rychlostních zkoušek s asfaltovým povrchem, přičemž nejvzdálenější místo je od centra soutěže pouze 50 km daleko. Tiskové středisko bude opět umístěno v budově rektorátu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Město Zlín se rozprostírá v úzkém údolí na rozhraní Valašska a Slovácka a je obklopeno lesnatou pahorkatinou, která poskytuje krásné a romantické scenérie. Město leží na východní Moravě a je vzdáleno 300 km východně od české metropole Prahy a 220 km od rakouského hlavního města Vídně.

Stojí za to vidět a vychutnat atmosféru Barum Czech Rally Zlín!

ZÁKLADNÍ PROGRAM RALLY
Středa 26. srpna 2015
seznamovací jízdy

Čtvrtek 27. srpna 2015
seznamovací jízdy
administrativní přejímka
technická přejímka
seznamovací jízdy na divácké Super RZ Zlín

Pátek 28. srpna 2015
volný trénink / kvalifikační RZ
testovací RZ / Shakedown
17 hodin: slavnostní start rally (náměstí Míru – radnice, Zlín)
21.15 hodin: divácká Super RZ Zlín

Sobota 29. srpna 2015
1. etapa

Neděle 30. srpna 2015
2. etapa
cíl rally (Zlín, náměstí Míru – radnice)
vyhlášení výsledků, rozdílení cen (Zlín, náměstí Míru – radnice)

Cena vstupného bude za jednorázový vstup na RZ 90,- a cena volného vstupného bude 300,-

Zdroj: http://www.czechrally.com/24828-zakladni-info

About the author

Zanechte vzkaz